Księgarnia Internetowa

 

Nowe Przymierze Audio

O nas
Liga Biblijna jest chrześcijańską, ponadwyznaniową organizacją misyjną. Swoją działalność rozpoczęła w Stanach Zjednoczonych w 1938 roku. Zasięgiem objęła ponad 80 krajów świata na wszystkich kontynentach. Dzięki staraniom jednego z przywódców Bible League, człowieka o wielkim sercu dla Polski, w 2001 roku BL rozpoczęła działalność również w naszym kraju. Obecnie współpracujemy z partnerskimi oddziałami Ligi Biblijnej i innymi misjami o podobnej wizji z Polski, Europy i Kanady.

W dziele upowszechniania Słowa Bożego w języku polskim ściśle współpracujemy z Ewangelicznym Instytutem Biblijnym z Poznania, który od kilkunastu już lat jest zaangażowany w przekład Pisma Świętego którego jesteśmy głównym wydawcą.

Więcej …

Szukaj

Co to jest Projekt Filip


Projekt Filip to program, jaki od kilkunastu lat Liga Biblijna oferuje w kilkudziesięciu krajach świata, a od wiosny 2003 roku, także w Polsce. PF jest programem skierowanym do kościołów, mającym na celu pomoc we wzroście w dziele ewangelizacji, czynienia Uczniami Chrystusa oraz członkami Jego Kościoła. Ta biblijna strategia, jest oparta na 8 rozdziale Dziejów Apostolskich i historii spotkania pomiędzy Filipem i Etiopczykiem. Widzimy w niej Filipa przekazującego Dobrą Nowinę poprzez wyjaśnianie Słowa Bożego zawartego w Piśmie Świętym.

Dziś - w Polsce szczególnie - pytanie: “Czy rozumiesz to, co czytasz?” jest tak samo aktualne jak w początkach istnienia Kościoła. Dziś wiele osób przyznaje się, że próbowało czytać Biblię, ale jej nie rozumiało. Wielu błędnie uważa, że Pismo Święte jest tylko dla “wybranych”. Tymczasem Słowo Boże może być rozumiane i wyjaśniane przez zwykłych ludzi, tak jak w historii z Dziejów Apostolskich. Zatem celem tego programu jest nie tylko dostarczenie ludziom Pisma Świętego, ale również zachęcenie do jego czytania, pomoc w zrozumieniu przesłania jakie ono zawiera, oraz zaprezentowanie osoby Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, poprzez wspólne czytanie i rozważanie Słowa Bożego. Uważamy że to lokalny zbór i jego “zwykli” wierni powinni brać na siebie odpowiedzialność za ewangelizację swojego otoczenia.

Co oferujemy?

altNaszą misją jest więc wspieranie ewangelicznych zborów i wspólnot w dziele ewangelizacji i tworzenia uczniów poprzez:

- szkolenia
- zaopatrywanie ich w Nowe Testamenty i całe Pismo Święte
- materiały pomocne do jego studiowania
- dalszy mentoring po cyklu szkoleń

Chcemy przygotowywać i wyposażać potencjalnie każdego wierzącego tak, aby mógł zaangażować się w głoszenie Dobrej Nowiny w swoim środowisku, a poprzez to włączyć się w budowanie swojej wspólnoty, zboru.

Szkolenia

Szkolenie składa się z trzech sesji, które organizujemy w miejscu istnienia zboru czy wspólnoty. Każda trwa około 5 godzin i za zwyczaj odbywa się w sobotę. Sesje są organizowane w odstępach 2-3 miesięcy.

Tematami wiodącymi są:

1. Ewangelizacja
2. Uczniostwo
3. Członkostwo w lokalnym kościele

Szkolenia mają na celu pogłębianie wizji, kształtowanie poczucia osobistej odpowiedzialności za ewangelizację swojego środowiska oraz świadomości tego, że największą potrzebą człowieka jest poznać Boga i Jego wolę poprzez Słowo Boże - Biblię. Kolejnym celem jest uświadomienie chrześcijanom, że nasza misja, to czynienie innych Uczniami Jezusa i aktywnymi członkami Kościoła, a nie jedynie przekazywania Ewangelii.

Oferowane przez nas szkolenia są swego rodzaju treningiem pomagającym zdobyć bardzo praktyczne umiejętności w dzieleniu się ewangelią oraz prowadzeniu innych do Chrystusa i dojrzałości chrześcijańskiej.

Materiały

Uczestnicy “Projektu Filip” mają dostęp do pomocnych materiałów ewangelizacyjnych i uczniowskich. Składają się one z trzech kursów biblijnych; dwóch dla dorosłych i jednego dla dzieci.

Kursy dla dorosłych

  • Kurs Ewangelii Jana składający się z Ewangelii Jana oraz Przewodnika do pracy z indywidualnymi osobami “Odkryj życie, które nigdy się nie kończy”, oraz Nowego Testamentu i świadectwa, które otrzymują osoby kończące kurs.

  • alt

Kurs Biblijny seria “Odkrycia” składający się z trzech praktycznych przewodników przeznaczonych dla grup:

  • “Odkryj prawdziwy pokój”, to przewodnik ewangelizacyjny; po jego zakończeniu osoby kończące ten stopień kursu otrzymują w nagrodę Biblię.

  • “Odkryj prawdziwą radość” oraz “Odkryj prawdziwy cel” , to przewodniki wprowadzające w temat uczniostwa i członkostwa w Kościele. Po zakończeniu ostatniego, kursanci otrzymują pamiątkowe Świadectwo ukończenia kursu.

Kurs dla dzieci:

To 3-zeszytowy kurs ewangelizacyjny dla dzieci, zatytułowany “Dzielne lwiątko Leoś”.

Kurs składa się w sumie z 30 ciekawych lekcji przedstawiających Ewangelię, równocześnie zachęcających i uczących dziecko czytania Biblii. Lekcje składają się z tekstów wprowadzających w temat, fragmentów Pisma Świętego, które należy przeczytać, krótkiego komentarza, pytań oraz zadań, gier i krzyżówek. Na koniec każdej lekcji dziecko powinno nauczyć się wersetu na pamięć. Dzieci są prowadzone w świat biblijnych historii przez sympatyczne, rysunkowe lwiątko - LEOSIA.

Po każdym zeszycie na dzieci czekają nagrody. Po 1 części - Książeczka “Opowieści biblijne”; po części 2 - Nowy Testament w wersji komiksowej; po części 3 - Biblia z obrazkami (lub zwykła dla dorosłych) oraz Dyplom.

Służba Więzienna:

  • "Odkryj Prawdziwe Przebaczenie" to obszerna broszura ewangelizacyjna (52 strony) pomocna w pracy misyjnej w Zakładach Karnych. Zawiera również zaproszenie do wzięcia udziału w naszych kursach biblijnych. 

  • alt

Wszystkie materiały, Nowe Testamenty i Biblie są dla uczestników PF bezpłatne!

Darmowe szkolenia i materiały są dostępne dzięki ofiarności chrześcijan z całego świata, wspierających Ligę Biblijną i jej służbę.

Obecna sytuacja

Do tej pory w całej Polsce odbyło się kilkadziesiąt szkoleń każdego stopnia. Wzięło w nich udział około tysiąca pięciuset osób z różnych ewangelicznych kościołów. Z PF korzysta ponad 150 zborów, oraz kilkanaście misji chrześcijańskich.

Zbory chętne do skorzystania z naszej pomocy w dziele ewangelizacji, zapraszamy do współpracy i prosimy o kontakt.
Jeżeli chcesz wspierać finansowo dzieło ewangelizacji naszego kraju poprzez Projekt Filip, kliknij tutaj. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup lub druk Pisma Świętego.

 
(C) 2009 - 2017 Liga Biblijna w Polsce | realizacja medox.pl | projekt graficzny grafium.com.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.