Księgarnia Internetowa

 

Nowe Przymierze Audio

O nas
Liga Biblijna jest chrześcijańską, ponadwyznaniową organizacją misyjną. Swoją działalność rozpoczęła w Stanach Zjednoczonych w 1938 roku. Zasięgiem objęła ponad 80 krajów świata na wszystkich kontynentach. Dzięki staraniom jednego z przywódców Bible League, człowieka o wielkim sercu dla Polski, w 2001 roku BL rozpoczęła działalność również w naszym kraju. Obecnie współpracujemy z partnerskimi oddziałami Ligi Biblijnej i innymi misjami o podobnej wizji z Polski, Europy i Kanady.

W dziele upowszechniania Słowa Bożego w języku polskim ściśle współpracujemy z Ewangelicznym Instytutem Biblijnym z Poznania, który od kilkunastu już lat jest zaangażowany w przekład Pisma Świętego którego jesteśmy głównym wydawcą.

Więcej …

Szukaj

O programie

                                                                       Program Zakładania Zborów MISJA_PL 


G
łówny cel Ligi Biblijnej, to przyprowadzanie pojedynczych osób do relacji z Chrystusem i z Jego Kościołem. Mocno wierzymy, że to właśnie lokalny kościół jest podstawowym Bożym narzędziem do ewangelizacji społeczeństwa (Ef.3,10). Tymczasem w naszym kraju ponad 2 200 gmin nie posiada ewangelicznej społeczności. Daje to ponad 40,000 miejscowości bez ewangelicznego kościoła.

Pragniemy to zmieniać! Jeżeli w każdym większym mieście znajduje się ośrodek kultury, kino czy przychodnia lekarska, to są tam one po to, aby zaspokajać lokalne potrzeby mieszkańców. W takim samym celu powinno znajdować się tam również miejsce, w którym ludzie będą mogli zaspokajać swoją duchową potrzebę –poznanie prawdziwego Boga i Jego Syna Jezusa Chrystusa oraz wejść w żywą z Nim relację. Miejscem takim jest Kościół – nie budynek, lecz społeczność ludzi którzy świadomie poddali swoje życie pod panowanie Jezusa Chrystusa. 


Liga Biblijna realizuje tą wizję poprzez Program Misja PL, którego celem jest pomoc lokalnym kościołom w założeniu nowych wspólnot, które staną się światłem i solą w lokalnych społecznościach. W ciągu roku, przy udziale Ligi Biblijnej, na całym świecie powstaje kilka tysięcy takich wspólnot. W naszym kraju, od początku funkcjonowania programu powstało 25 nowych kościołów, a kilkanaście wciąż jest zakładanych. Setki osób poznało Ewangelię i Pana Jezusa Chrystusa. Życie tych osób zmieniło się i ma wpływ na ich rodziny i inne osoby.

Trzeba zaznaczyć, że Liga Biblijna jest organizacją międzywyznaniową. Nie zakłada własnych kościołów ani nie tworzy odrębnej denominacji. Misjonarz biorący udział w programie zakłada kościół w obrębie denominacji, przez którą został wysłany. Założeniem Ligi Biblijnej nie jest budowanie konkretnych struktur, ale żywego Kościoła Jezusa Chrystusa.

Nabór misjonarzy

Galeria zdjęć 

 
(C) 2009 - 2017 Liga Biblijna w Polsce | realizacja medox.pl | projekt graficzny grafium.com.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.