Księgarnia Internetowa

 

Nowe Przymierze Audio

O nas
Liga Biblijna jest chrześcijańską, ponadwyznaniową organizacją misyjną. Swoją działalność rozpoczęła w Stanach Zjednoczonych w 1938 roku. Zasięgiem objęła ponad 80 krajów świata na wszystkich kontynentach. Dzięki staraniom jednego z przywódców Bible League, człowieka o wielkim sercu dla Polski, w 2001 roku BL rozpoczęła działalność również w naszym kraju. Obecnie współpracujemy z partnerskimi oddziałami Ligi Biblijnej i innymi misjami o podobnej wizji z Polski, Europy i Kanady.

W dziele upowszechniania Słowa Bożego w języku polskim ściśle współpracujemy z Ewangelicznym Instytutem Biblijnym z Poznania, który od kilkunastu już lat jest zaangażowany w przekład Pisma Świętego którego jesteśmy głównym wydawcą.

Więcej …

Szukaj

Wsparcie

Potrzeba i możliwość wsparcia

Jako misja zajmująca się rozpowszechnianiem Słowa Bożego możemy funkcjonować wyłącznie dzięki Bożej łasce oraz wsparciu modlitewnemu i finansowemu pojedynczych chrześcijan, kościołów i innych organizacji chrześcijańskich. Wiemy, że bez Bożej pomocy i błogosławieństwa osiągnięcie czegokolwiek nie byłoby możliwe. W prowadzeniu naszej misji chcemy ufać Bogu i bazować na wsparciu ludzi dla których misja jest nieodłącznym elementem chrześcijańskiego życia.

Aby być maksymalnie blisko tych, którzy nas wspierają, poprzez elektroniczne biuletyny i stronę internetową staramy się relacjonować to, co Bóg czyni poprzez nasze służby. Owoce pracy misyjnej zachęcają nas samych i chcemy tą zachętą dzielić się z innymi – ku chwale Boga.

Wierzymy, że wszyscy mogą mieć aktywny udział w misji, choć nie wszyscy będą tymi, którzy stoją na pierwszej linii jako misjonarze czy ewangeliści (1Sm 30,24).

Chcemy też, aby wspierające nas osoby miały pełniejszy obraz naszej służby i możliwości wspierania konkretnych obszarów.


Wsparcie modlitewne

Program zakładania kościołów Misja_PL

 • o misjonarzy, którzy aktualnie zakładają kościoły w kilkunastu miejscowościach, o ich ochronę, Boże prowadzenie i zaopatrzenie,
 • o ludzi i miejscowości w których pracują misjonarze, aby Bóg otwierał tam drzwi do zwiastowania Ewangelii,
 • o nowe powołania do misji w Polsce,
 • o właściwe motywacje misjonarzy i ich kościołów w służbie,
 • o wzrost odpowiedzialności polskich kościołów za swoje środowisko,
 • o inne misje działające w Polsce i ich przywódców,
 • o cały naród, aby Bóg przygotował go na przyjęcie ewangelii.

Projekt Filip

 • o kościoły uczestniczące w “Projekcie Filip” i ich wytrwałość w misji,
 • o „Filipów”, czyli przeszkolonych chrześcijan dzielących się Słowem Bożym z innymi,
 • o osoby, które każdego miesiąca rozpoczynają czytanie Słowa Bożego, aby mogło zakorzenić się w ich sercach i wydać trwały owoc,
 • o dzieci uczestniczące w kursie biblijnym „Leoś”, ich ochronę i otwarte serca na Słowa Boga,
 • o środki finansowe na druk, zakup i transport Biblii oraz Nowych Testamentów,
 • o środki na druk materiałów pomocnych w poznawaniu Słowa Bożego,

Liderzy i pracownicy Ligi Biblijnej

 • o świeżą wizję pracy dla przywódców, mądrość w działaniu i podejmowaniu decyzji,
 • o wszystkich pracowników etatowych i wolontariuszy Ligi Biblijnej, aby nasza służba była wykonywana na najwyższym poziomie i zawsze z właściwą motywacją i Bożym namaszczeniem,
 • o bezpieczeństwo dla Koordynatorów Regionalnych w czasie licznych podróży i szkoleń.

Wsparcie finansowe

Realizowanie naszych projektów w podstawowym wymiarze jest możliwe głównie dzięki wsparciu Bible League Canada oraz chrześcijan z Polski. Również działalność naszego sklepu internetowego nastawiona jest na wspieranie naszych projektów misyjnych więc cały dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na funkcjonowanie Ligi Biblijnej, utrzymanie biura i magazynu. Zaopatrując się w naszym sklepie wspierasz programy Projekt Filip oraz Misja_PL. Dla przykładu, dochód ze sprzedaży kalendarzy oraz Nowego Testamentu w wersji MP3 przeznaczany jest w 100% na stypendia dla misjonarzy.

Jeżeli zdecydujesz się na wsparcie misji poprzez przekazanie darowizny, będziemy mogli dotrzeć ze Słowem Bożym do nowych miast i nowych ludzi.

Co finansować?

Według uznania, można wspierać któryś z trzech obszarów prowadzonej służby. Dowiedz się więcej klikając na poszczególne kafelki.


alt     alt     alt


Istnieje jeszcze czwarty obszar, nieopisany przez nas w powyższej formie, choć równie istotny, bez którego trudno byłoby mówić o Lidze Biblijnej w Polsce. Ten obszar to zaangażowani w Lidze Biblijnej pracownicy i nauczyciele, w pełnym wymiarze czasu oddani służbie umiejscawiania Słowa, szkoleniu innych, koordynowaniu pracy w ponad 100 zborach i prowadzeniu Fundacji Ligi Biblijnej. Jeśli cenisz ich pracę i uważasz, że warto przekazać darowiznę na ich utrzymanie, można przesłać ofiarę z dopiskiem: PRACOWNIK.


Jak przekazywać środki?

Darowizny należy przekazywać na konta z uwzględnieniem waluty: 

PLN: BZWBK 59 1090 2750 0000 0001 3413 8560

EU: BZWBK PL 43 1090 2750 0000 0001 3413 8460 

GBP: BZWBK PL 89 1090 2750 0000 0001 3413 8505

USD: BZWBK PL 31 1090 2750 0000 0001 3413 8482

Kod SWIFT:  WBKPPLPP

koniecznie z dopiskiem: “Darowizna na cele statutowe LBP” – określając jednocześnie jeden z celów: MISJONARZ, FILIP, BIBLIA lub PRACOWNIK np.: Darowizna na cele statutowe LBP – MISJONARZ.

Jeśli cel darowizny nie zostanie jasno zaznaczony, zarząd Ligi Biblijnej określi przeznaczenie środków według istniejących potrzeb.

Za wszystkie złożone ofiary i wsparcie modlitwą serdecznie dziękujemy. Wierzymy też, że „Bóg jest w stanie udzielić wam w obfitości wszelkiej łaski, abyście we wszystkim, zawsze byli samowystarczalni i obfitowali w każdym dobrym dziele” (2Kor 9,10).

 
(C) 2009 - 2017 Liga Biblijna w Polsce | realizacja medox.pl | projekt graficzny grafium.com.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.