Księgarnia Internetowa

 

Nowe Przymierze Audio

O nas
Liga Biblijna jest chrześcijańską, ponadwyznaniową organizacją misyjną. Swoją działalność rozpoczęła w Stanach Zjednoczonych w 1938 roku. Zasięgiem objęła ponad 80 krajów świata na wszystkich kontynentach. Dzięki staraniom jednego z przywódców Bible League, człowieka o wielkim sercu dla Polski, w 2001 roku BL rozpoczęła działalność również w naszym kraju. Obecnie współpracujemy z partnerskimi oddziałami Ligi Biblijnej i innymi misjami o podobnej wizji z Polski, Europy i Kanady.

W dziele upowszechniania Słowa Bożego w języku polskim ściśle współpracujemy z Ewangelicznym Instytutem Biblijnym z Poznania, który od kilkunastu już lat jest zaangażowany w przekład Pisma Świętego którego jesteśmy głównym wydawcą.

Więcej …

Szukaj

Nabór misjonarzy


Nabór misjonarzy

Liga Biblijna w Polsce, zazwyczaj w cyklu dwuletnim, organizuje nabór osób, które pragną zostać misjonarzami i chcą się aktywnie zaangażować w zakładanie nowych wspólnot na terenie naszego kraju. Pierwszy nabór odbył się w roku 2001, kolejne w latach 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013 a ostatni w 2015 roku. Do tej pory przeszkoliliśmy osiem grup misjonarzy z dwunastu ewangelikalnych denominacji, w tym Kościoła Chrześcijan Baptystów, Kościoła Chrystusowego, Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej, Kościoła Wolnych Chrześcijan, Kościoła Zielonoświątkowego, Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan, Ewangelicznej Wspólnoty Zielonoświątkowej i innych. Przy naszej współpracy zostało założonych 25 zborów rozsianych po całym kraju. 


Obecny stan

Aktualnie z programu MPL korzysta IX grupa misjonarzy. Jej szkolenie oraz wsparcie będzie trwało do Października 2017 roku

Kolejna rekrutacja rozpoczęła się z początkiem 2017 roku. 

Podczas rekrutacji zwracamy uwagę m.in. na to czy:

  • kandydat jest członkiem ewangelicznego kościoła, uznającego Biblię za nadrzędny autorytet
  • jest wysłany do służby przez lokalny zbór i posiada jego rekomendację
  • kandydat i zbór mają ugruntowaną wizję ewangelizacji i zakładania nowych wspólnot
  • kandydat mieszka, lub jest gotowy przeprowadzić się do miejsca zakładania nowego zboru
  • będzie w stanie w pełni zaangażować się w tą służbę przez minimum 24 miesiące
  • jest gotowy uczyć się i stosować nabyte prawdy i umiejętności w służbie misyjnej

O zakwalifikowaniu misjonarza do Programu decyduje zbieżność wizji i wartości Ligi Biblijnej oraz misjonarza i wysyłającego go Zboru a nie jedynie kolejność zgłoszeń.

Jak to już zostało zaznaczone, Liga Biblijna nie zakłada własnych kościołów i nie tworzy denominacji. Naszym zadaniem jest wspieranie lokalnych, ewangelikalnych społeczności w misji zakładania kolejnych zborów, a tym samym pomoc w osiąganiu zamierzonych przez nich misyjnych celów.

Misjonarz, biorący udział w projekcie Misja_PL nie staje się misjonarzem Ligi Biblijnej, ale jest i przez cały czas pozostaje pracownikiem wysłanym przez własny zbór. Lokalny zbór może również starać się o wsparcie finansowe dla swojego misjonarza na okres nie przekraczający 24 miesięcy.

Zaproszenie do budowania ewangelikalnych kościołów w kolejnych miejscowościach

Zachęcamy Kościoły zamierzające w najbliższej przyszłości budować kolejną chrześcijańską wspólnotę w swojej bliższej, bądź dalszej okolicy, o rozważenie możliwość włączenia się w program Misja_PL. Jeżeli zaś nie ma takich planów na becnym etapie, zachęcamy gorąco do włączenia się w tą misję poprzez finansowe i modlitewne wspieranie obecnej grupy misjonarzy. Do wspierania zachęcamy również osoby indywidualne. Jedna osoba, odkładając tylko 1zł dziennie, jest w stanie istotnie wspierać pracę misyjną. Ofiary z tytułem Misja_PL, w całości są przekazywane na stypendia dla misjonarzy. Więcej szczegółów na temat możliwości wspierania tej służby można znaleźć  tutaj.

Kontakt

W celu zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi programu Misja_PL oraz składania zgłoszeń prosimy kontaktować się z osobą odpowiedzialną za ten projekt:

Wojciech Leszczyński

tel. 606 673 093

email: leszczynski[at]ligabiblijna.pl

Data aktualizacji: styczeń 2017

alt

 
(C) 2009 - 2017 Liga Biblijna w Polsce | realizacja medox.pl | projekt graficzny grafium.com.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.